V kraji se budou v létě opravovat desítky silnic

Ilustrační foto: archiv

Na rekonstrukce silnic II. a III. třídy a mostů v kraji se v letošním roce použijí zhruba dvě miliardy korun. Už v červenci se bude opravovat například také v Černošicích.
Finance jdou z rozpočtu kraje, Státního fondu dopravní infrastruktury, Integrovaného regionálního operačního programu a dalších zdrojů se na rekonstrukce v letošním roce použije celkem

„Středočeským krajem projede denně zhruba 14 milionů aut, z toho velké množství právě po krajských silnicích. Budeme opravovat nejvíc poškozené úseky silnic a mosty. Prosím proto všechny řidiče o trpělivost a pochopení. Protože rekonstrukce silnic a doprava je prioritou naší krajské vlády, chceme toho opravit co největší množství,“ řekla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Například v našem regionu je v červenci plánovaná kompletní rekonstrukce silnice II/15 za 19 milionů korun.

Při cestování naším krajem se setkáte s dalšími uzavírkami. Patří mezi ně například oprava přeložky silnice II/605 v Chrášťanech v hodnotě 158 milionů korun, stavba kruhové křižovatky Kladno – Švermov za 59 milionů korun nebo okružní křižovatky v Týnci nad Sázavou, která vyjde na 7 milionů korun. Poslední dvě jmenované rekonstrukce zdrží řidiče až v srpnu.

V červenci se zahájí opravy mostů v Dražici přes Jizeru, V Sojovicích nebo v Davli. Na druhý měsíc letních prázdnin se chystá rekonstrukce mostu ve Vráži blízko Berouna.

Aktuální uzavírky můžete sledovat zde.

(red)

Letní opravy v kraji. Plánek: KÚSK