Černošický skatepark čekají úpravy

Foto: FB Skatepark Černošice.

Podoba nového skateparku se pomalu rýsuje v Černošicích. Na návrhu spolupracuje společnost FIVERAMPS a černošická pracovní skupina, která byla speciálně vytvořena pro realizaci park.

Tvoří ji zástupci všech čtyř hlavních sportů, které aktivně skatepark využívají. Vizualizaci slibují autoři představit na přelomu srpna a září.

„Společnost FIVERAMPS vytvořila základní návrh, který skupina dodělává tak, aby vyhovoval místním potřebám. Jedná se zejména o řešení míst na odpočinek, hluk, pití a hladký a bezpečný provoz,“ uvedl v místním zpravodaji Michal Trešl s tím, že prostor je jasně definován a není možné jej nijak rozšířit.

Proto je třeba místo využít co nejefektivněji. „Hlavní plocha bude na místě stávajícího skateparku. Stávající asfalt se využije jako základová deska. Velkého vylepšení se dočká i protihlukový val. Předběžně počítáme s variantou zabudovaných kulatin v železných traverzách,“ doplnil Trešl.

V parku bude i pítko. Skatepark je spolu s basketbalovým hřištěm jediné volně přístupné a bezplatné sportoviště pro mládež.

(pan)