Nádraží v Berouně čeká kompletní rekonstrukce

Ilustrační foto: archiv

S kompletní rekonstrukcí železniční stanice Beroun začne ještě v letošním roce Správa železniční dopravní cesty. Zahájení je předběžně naplánováno na červenec letošního roku.
Samotné práce se rozdělí do několika etap, cestující proto budou muset počítat s několika omezeními. Například bude muset být dočasně uzavřena úschovna kol a zavazadel. Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné nové zateplení stěn a střech, opravu nádražní budovy, výměnu oken a dveří, výměnu podlah, nové vytápění či elektroinstalaci.

Částečně se opravuje i zastávka v Černošicích. Nicméně ta si na kompletní rekonstrukci ještě počká. Prostor zastávky Černošice je s ohledem na značně stísněné poměry a skutečnost, že zastávka je fakticky součástí městského centra, velmi komplikovaný, proto město věnuje velkou pozornost kvalitnímu projekčnímu a architektonickému řešení. Budova zastávky by měla být dle požadavků města zachována v podobě repliky původní budovy (s využitím stávajících dřevěných prvků). Replika je navrhována především z důvodu zvýšení nástupiště.

(pan)