V Černošicích se bude chodit na 2. basketbalovou ligu

Foto: BK Wolves Radotín

Domovem basketbalistů BK Wolves Radotín je v této sezoně černošická Hala Věry Čáslavské, kde se párkrát představili už na konci loňského ročníku. Nyní tam odehrají všechny domácí duely.

„Hala nabízí fantastické zázemí, přesně šité na míru našeho stylu organizace zápasů. Chtěl bych poděkovat vedení haly v Černošicích i městu Černošice, cítili jsme z jejich strany skutečný zájem, mít v hale druhou ligu basketbalu,“ těší předsedu klubu a trenéra v jedné osobě Adama Peřinku.

Ve hře byla i varianta přesunout se do některé z pražských hal. Vedení klubu se ale rozhodlo raději setrvat ve své oblasti, a to zejména kvůli dětem ze své basketbalové akademie, aby mohly dál chodit na zápasy.

„Přímá návaznost A-týmu na akademii je pro nás stěžejní. Fanoušci v Černošicích byli loni skvělí, doufáme, že do haly přivedeme tradičně stovky diváků a udržíme se na špičce návštěvnosti v republice v rámci soutěže,“ doufá Peřinka, který zároveň věří, že přesunem tým nepřijde ani o příznivce z Radotína.

Změna domácího prostředí není pro radotínské basketbalisty jedinou novinku. Na rozdíl od předchozích sezon letos hrají v západní skupině třetí nejvyšší soutěže. „Čekají nás noví soupeři, nové haly, je to oživení. Velmi vítáme i zavedení play-off pro prvních 8 týmů ligy. Boje play-off budou pro naše fanoušky jistě velkým tahákem. A ambice? Pokud po většinu sezony udržíme kompletní kádr, musíme myslet na umístění na prvních čtyřech příčkách. Považuji nás za černého koně,“ prohlásil Peřinka.

V úvodu soutěže Radotín své ambice zatím příliš nepotvrzuje. Ve čtyřech zápasech dokázal vyhrát jen jednou a patří mu předposlední místo. Svoji pozici v tabulce bude chtít vylepšit již tuto sobotu 4. a neděli 5. listopadu, kdy v Hale Věry Čáslavské změří síly se Slaným a Kladnem.

Diváci se mohou těšit nejen na kvalitní basketbal, ale také na řadu další taháků. Všechna utkání budou i nadále moderována, chybět nebude ani úvodní představovací show. Přítomný bude, hlavně mezi dětmi, velmi populární maskot. „Na většině utkání budou i doprovodné akce spojené s prezentací našich partnerů a stejně jako v předešlých sezonách nabízíme fanouškům permanentky,“ dodává za klub Adam Peřinka.

Nejbližší domácí zápasy Radotína ve 2. lize: Sobota 4. listopadu: 19:00 BK Wolves Radotín – BC Slaný Neděle 5. listopadu 18:00 BK Wolves Radotín – BK Kladno

(ph)