Druhá tráva oslaví 25 let na hudební scéně

Foto: archiv MěÚ Černošice
Foto: archiv MěÚ Černošice

Přední česká kapela Druhá tráva slaví letos čtvrt století na hudební scéně. Rok oslav odstartovala vydáním kompletu DVD/CD/zpěvník nazvané In Concert a pak vyrazila na koncerty. V úterý 1. března od 20 hodin ji můžete slyšet v černošickém Club Kině.

Druhá tráva, která vznikla v roce 1991, od počátku mixuje několik hudebních stylů: bluegrass, folk i rock, během let se odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu. Vydala patnáct alb v Čechách i USA, je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Pravidelně absolvuje turné po Spojených státech včetně koncertování v centru nejen country hudby v Nashvillu.

Na vystoupení v Černošicích se můžete těšit na excelentní výkony nejsilnější sestavy Druhé trávy, v které se kromě zpěváka Roberta Křesťana sešli bendžista Luboš Malina, dobrista Luboš Novotný, kytarista Emil Formánek, kontrabasista Tomáš Liška a bubeník Kamil Slezák. Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby kapely z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby ze studiových alb Marcipán z Toleda a Dylanovky. Proto neváhejte a přijďte v úterý 1. března do Club. Více informací najdete na www.druhatrava.cz.

(pb)