Starostové se sešli s hejtmankou a premiérem

Foto: KÚSK

Představitelé Letů, Svinař či vísky Korno se zúčastnili pravidelného setkání, které pro zástupce obcí a měst pořádá vedení Středočeského kraje. Letos se konalo počtvrté.
Na akci do pražského hotelu Clarion přijelo na pět stovek starostů ze Středočeského kraje. Přivítala je nejen hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a další radní, jako host vystoupil i premiér Andrej Babiš. Podle svých slov si je vědomý, že jsou střední Čechy největším krajem a logicky by sem mělo směřovat více peněz než nyní. Zdůraznil, že vláda velmi dobře vnímá, že ve středních Čechách je nezbytné investice zaměřit do rekonstrukce silnic druhých a třetích tříd, do podpory veřejné dopravy, a vyzdvihl také nutnost řešení problémů se suchem nebo s čistírnami odpadních vod.

Prostor pro dotazy dostali také zástupci měst a obcí. Směřovaly na premiéra a týkaly se zejména problematiky dotací, například v oblasti čistíren odpadních vod a zadržování vody v krajině či výstavby bytů. V další části dopoledního programu postupně dostali slovo jednotliví krajští radní.

(pan)