Sousedé vařili pro sousedy

Foto: MČ Praha 16
Foto: MČ Praha 16

Třetí ročník Patnáct set Home Food Festivalu byl ve znamení degustačních porcí, které navařil rekordní počet kuchařů – amatérů pro své sousedy nebo známé, Radotíňáky i ty přespolní.

Organizátoři tentokrát zvolili termín zářijový, na rozdíl od uplynulých dvou ročníků, kdy se akce konala v červnu. „Třetí ročník Home Food Festivalu se nám moc vydařil, všichni vypadali moc spokojeně. Chceme poděkovat těm, kteří věnovali svůj volný čas přípravě jídla, Zdeňku Krupilovi z Beach Areny za podporu a pomoc s organizací a radotínské radnici za záštitu, zapůjčení stánků a mediální podporu. Bylo to báječné sousedské setkání a my už se těšíme na další ročník,“ uvedla Dana Karásková.

Vstupné na akci nebylo žádné, ceny ochutnávek symbolické, pouze ve výši nákladů. Hned u vstupu si všichni, co chtěli ochutnávat, mohli zakoupit kupónky, jimiž za porci u stánku „zaplatili“.

Ochutnávat mohli uzené s čočkou, tři různé dýňové polévky, bramboračku, boršč, kaldoun, masové závitky, tažené rameno, klobásky, paštiky, tažené vepřové, veganské menu, koláčky, sladké kuličky, klobásky, koblihy, vafle, kuře na medu, lečo, bulgur, ořechový likér nebo domácí limonádu.

(red)