V novém jízdním řádu posílily některé spoje

Foto: ČD
Foto: ČD

Správa železniční dopravní cesty zveřejnila finální podobu vlakového jízdního řádu, který začne platit 11. prosince 2016. Na trati Praha – Beroun posílí některé spoje.

Na zmiňované trati 171 se na základě požadavku Svazku obcí Dolního Poberouní, měst Karlštejn a Řevnice a podle vyhodnocení přepravních průzkumů prodlouží krátký interval v rámci dopravní špičky protažením vybraných obratových ramen linky mezi Prahou – Hlavním nádražím a Prahou-Radotínem až do Řevnic. Některé spoje z Řevnic pojedou až do Berouna, a to v pracovní dny i o víkendech a svátcích. Důvodem je přeplnění stávajících spojů.

Rozšíření objednávky se dočká i železniční trat 173 Praha–Rudná–Beroun zavedením pravidelného taktu 60 minut v úseku Nučice–Beroun v pracovní dny i o víkendech a svátcích. Zároveň na této trati dojde k prodloužení zkrácených spojů v úseku Praha-Smíchov – Nučice až do Nučice-zastávka, a tím k vytvoření souhrnného intervalu 30 minut mezi Nučicemi-zastávkou a Prahou ve špičkách pracovního dne. Tímto požadavkem se vyhovuje dlouhodobých požadavkům obce Nučice a města Rudná, a podporuje tak rozvojový potenciál této tratě vlivem pokračující výstavby obytných čtvrtí v okolí této trati a narůstajícího počtu dojíždějících cestujících za prací a do škol i rozvoje turistického ruchu.

Nový jízdní řád najdete zde.

(red)