Řevnická smuteční síň je opět důstojná

Foto: archiv

V Řevnicích dokončili kompletní rekonstrukci zdejší smuteční síně. Město na opravy uvolnilo 1,8 milionu korun, což je třetina původního rozpočtu.
„Smuteční síň je po čtyřech měsících dokončena a až opadnou všechna omezení, rádi smuteční síň, která je nyní v důstojném stavu, předvedeme veřejnosti,“ uvedl starosta Tomáš Smrčka.

Autorkou návrhu a koordinátorkou prací byla architektka a místostarostka Alice Čermáková. Oprava zahrnovala například výměnu oken, vybudování nového sociálního zařízení včetně nové čekárny pro pozůstalé, natření střechy, pořízeny byly nové lavice a nábytek. Nová je i audio i video technika, dvě LCD obrazovky umožňují pozůstalým během obřadu promítnout své fotografie. Vyměnila se i opona a osvětlení. Na odborných opravách a dodávkách spolupracovaly převážně firmy z Řevnic a okolí.

Rada města nyní rozhodla o zvýšení ceny za pronájem zrekonstruované smuteční obřadní síně. Nájemné za krátkodobý pronájem smuteční obřadní síně na řevnickém hřbitově za účelem provedení smutečního činí nyní 100 korun plus DPH.

(pan)