Mladí umělci se zaměří na sport

Ilustrační foto: archiv

Základní umělecká škola Řevnice spolu s Modrým domečkem vyhlásila 11. ročník regionální výtvarné soutěže. Téma se týká sportu. Mladí umělci na něj mohou pohlédnout z různých úhlů.

Organizátoři budoucí autory v zadání vyzývají: „Co si představíš, když se řekne sport…? Existuje cyklistika, atletika, lyžování, gymnastika, hokej, fotbal, basketbal, plavání, judo, zápas, jezdectví, jachting, volejbal, kanoistika, golf, tenis a tak dále a tak dále. Stránka na výčet sportů by nám nestačila. Maluj, kresli, fotografuj, tvoř, ztvárni, jak vidíš sport, tělocvik, ranní rozcvičku…, anebo se staň sportovním redaktorem.“

Soutěž je pro všechny žáky základních a mateřských škol i ateliéry v regionu Dolní Berounky a Mníšku pod Brdy, jimž je v den podání přihlášky od 5 do 15 let. Zájemci mohou tvořit v těchto čtyřech výtvarných žánrech: kresba/malba, počítačová malba/grafika, fotografie a plastika/objekt/instalace. Rozděleni jsou do čtyř věkových kategorií: děti předškolního věku, 1.–3. třída ZŠ, 4.–6. třída ZŠ a 7.–9. třída ZŠ.

Uzávěrka proběhne v pátek 12. dubna v 15 hodin. Práce je možné odevzdat v ředitelně ZUŠ Řevnice nebo poslat na adresu školy. Vše o soutěži najdete zde.

(red)