Regionální výtvarná soutěž pokračuje i letos

Foto: archiv ZUŠ
Foto: archiv ZUŠ

ZUŠ  Řevnice a Modrý domeček vyhlašují již 8. ročník regionální výtvarné soutěže. Letošní téma zní: DIVADLO, herci, herečky, tanečníci, zpěváci, pohled do divadla, loutky, diváci, kostýmy, kulisy a podobně.

Jak si představuješ divadlo? Byl jsi již v nějakém? Znáš nějaké divadelní hry? Pokud ano, namaluj, nakresli, ztvárni je… Soutěž je určena všem žákům základních i mateřských škol a ateliérům v regionu Dolní Berounky a Mníšku pod Brdy, kteří se v den podání přihlášky nacházejí ve věkovém rozmezí 5 až 15 let, a je rozdělena do čtyř věkových kategorií (děti předškolního věku, 1.–3. třída ZŠ, 4.–6. třída ZŠ a 7.–9. třída ZŠ). Zájemci o účast v tomto regionálním projektu mohou tvořit v následujících výtvarných žánrech, které jsou pro letošní rok stanoveny: kresba, malba, počítačová malba, grafika, fotografie, plastika, sochařství či instalace.

Zahájení soutěže proběhlo 1. února, uzávěrka je v pátek 8. dubna do 17 hodin. Práce přihlášené po termínu uzávěrky nebudou do soutěže zařazeny. Díla můžete odevzdávat v Modrém domečku v kanceláři ve 2. patře, v ZUŠ Řevnice v ředitelně školy nebo zaslat poštou na adresy Modrý domeček, náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 3, 252 30 Řevnice a ZUŠ Řevnice, Mníšecká 29, 252 30 Řevnice. Lze je též poslat elektronicky na zus.rev@seznam.cz, práce z druhé strany také označte přihláškou (vyplňte, nalepte).

Vernisáž a slavnostní vyhlášení vítězů proběhnou v ZUŠ Řevnice v pondělí 18. dubna v 16 hodin. Výstava potrvá do 19. května v Modrém domečku a do 31. května v ZUŠ Řevnice.

Podrobné informace o soutěži včetně  přihlášek a formuláře k soupisu prací najdete na webech Zus-revnice.cz a Os-naruc.cz.

(ij)