Hokejbalový turnaj je vyrovnaný, dobře hrají i mladí hráči

Foto: archiv
Foto: archiv týmu

V Řevnicích odstartoval již 19. ročník oblíbeného Bandy Cupu, turnaje v hokejbalu. Letos se přihlásilo sedm týmů. O nejvyšší trofej tak stejně jako v minulých letech bojují Bája Pic, Samotáři, Kojoti, IQ Ouvey, L. A. Kings, Citrus Team a Boston.

Po odehrané polovině základní části je skóre velmi vyrovnané, hned čtyři týmy mají téměř stejný počet bodů. V čele se drží obhájce prvenství z minulých let – tým Bája Pic, který od roku 2011 nezaváhal a získal pět titulů v řadě. Touto bilancí vítězných ročníků se stal druhým nejúspěšnějším týmem v historii turnaje hned po IQ Ouvey, který soutěž ovládl hned sedmkrát.

Po čtvrtém kole vedou kanadské bodování hráči z týmu Kojotů Vít Němeček a Michal Velechovský, kteří dohromady nasbírali přes 30 bodů. A Kojoti se především díky nim stále drží na dostřel špice tabulky spolu s dalšími třemi týmy.

Účastník turnaje Jan Dezort, který hájí barvy týmu IQ Ouvey, hodnotí síly soupeřů jako vyrovnané a všímá si i mladších hráčů. „Letošní rok je zatím vyrovnaný a nikdo jasně nedominuje. Jsou týmy, které si drží svoji úroveň, a tabulka je v předním umístění vyrovnaná. Podle všeho se začínají zlepšovat a prosazovat mužstva s mladíky, což je dobře, protože díky nim roste konkurenceschopnost,“ uznává Dezort.

Hokejbalový Bandy Cup se pořádá každoročně již od roku 1998.

(dr)