Rebels O.K. opět excelovaly na mistrovství světa

Foto: archiv týmu
Foto: archiv týmu

I letos se potvrdilo, že připraveným štěstí přeje, a Rebels O.K. přivezly z mistrovství světa v rope skippingu čtyři zlaté tituly (sedm medailí), šest stříbrných umístění (11 medailí) a sedm bronzových míst (devět medailí). Na šampionátu v Portugalsku soutěžily s dalšími 60 týmy z celého světa.

Dobřichovice skvěle reprezentovala Bára Halounková, Nela Krotilová, Kačka Hubená, Amálka Simandlová, Vendy Plazzerová a Zuzka Slavíčková. Řevnice Laura Galbavá, Adélka Kepková, Eliška Jelínková a Adélka Součková. Lety Natálka Kvasničková, Sabka Kischerová, Eliška Kotěrová a Terka Žmolová. Všenory Andrea Pokorná a Liteň Helenka Václavková.

Když se ohlédneme za posledními měsíci, mohlo by se možná zdát, že se v týmu děvčat nic neděje. Zdání ale klame. Bylo spíš ticho před bouří.

Naposledy jsme Rebels O.K. viděli na vystoupení v Dobřichovicích při srazu corvett a také při otevření nové sportovní haly v Černošicích, kde jim tleskala i sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská. Rebelky se zaujetím sledoval i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a s vystupujícím týmem Rebels O.K. se vyfotila další držitelka olympijského zlata Eva Samková. Pro „skákačky“ to bylo příjemné zpestření v období tvrdých tréninků, jímž právě procházely. Vrcholila totiž příprava na mistrovství světa, které se letos konalo v Portugalsku.

Trénování na takový vrcholný šampionát je plné potu, odříkání, bolesti i slz. Své o tom vědí nejen členky týmu, ale i jejich rodiče, bez jejichž podpory by to opravdu nešlo. Jedná se přece jen o juniorský tým a dobrá spolupráce mezi trenérkou a rodiči je naprosto nezbytná.

Po návratu do České republiky odvezl celý tým z letiště autobus do Dobřichovic, kde děvčata opět slavnostně přivítali zástupci města v čele se starostou Petrem Hamplem.

(šp)