Radotín bude mít další barevný podchod

Foto: MČ Praha 16
Foto: MČ Praha 16

Po velkém úspěchu zářijového Graffiti jamu, který proměnil nevábný podchod radotínského nádraží v otevřenou galerii, se již tuto sobotu chystá jeho další pokračování.

Tentokrát dostanou sprejeři k dispozici podchod pod dráhou, který spojuje ulice Ke Zděři a U Starého stadionu. Workshop proběhne v sobotu 18. října mezi devátou ranní a sedmou večerní. Podchod by měl zůstat povětšinou průchozí, je však nutné počítat s tím, že zde budu cítit barvy.
Ohlasy na novou podobu nádražního podchodu byly vesměs kladné – a to kupodivu napříč generacemi. Tvůrcům se evidentně podařilo prokázat, že i díla vytvořená spreji mohou být uměním, které setře neosobní zpustošený výraz veřejného prostranství. Proto se rozhodla Městská část Praha 16 iniciovat další podobnou akci. Podchod pod dráhou, který je v blízkosti skateparku, znají zástupci streetartové subkultury velmi dobře, skate a sprej k sobě patří. S myšlenkou dát barevnější tvář i zmíněnému místu oslovil zdejší zástupce starosty, Mgr. Miroslav Knotek, jak jeho majitele, Správu železniční a dopravní cesty, tak i organizátora původní akce, Klub Radotín o. p. s. Proxima Sociale. Domluva se podařila, nízkoprahový klub se opět ujme organizace a SŽDC tentokrát plně převezme pokrytí nákladů (v září se finančně spolupodílela i Městská část Praha 16).
Sprejeři dostanou spreje a plochu k tvorbě a čas v sobotu 18. října mezi 9. a 19. hodinou. Nejprve proběhne příprava – bude třeba zakrýt chodník a celý podchod vymalovat krycím nátěrem. Ten by měl být světle oranžový, aby se chodba příliš neztmavila. Pak již nastoupí streetoví umělci, aby zde zvěčnili své představy o sportu a zábavě jako takové.
Za ztížené podmínky průchodu (barvy budou v podchodu v té době určitě cítit) se organizátoři předem omlouvají.

(red)