Havelské posvícení se koná již tento víkend

Foto: MČ Praha 16
Foto: MČ Praha 16

Dvoudenní oslava svátku sv. Havla, kterou pořádá Městská část Praha 16 již posedmnácté, se uskuteční o tomto víkendu 11. a 12. října v pražském Radotíně.

Tradiční kulturní akce je spojena se staročeským jarmarkem, který se jako vždy koná na náměstí Sv. Petra a Pavla, v ulicích Václava Balého a Loučanská. Více než 140 stánků nabídne rozličný sortiment občerstvení, tradiční řemesla i rukodělné výrobky. Novinkou je stánek s prvním radotínským pivem – svátečním polotmavým speciálem.

Posvícení bude zahájeno v devět hodin slavnostní fanfárou, bohoslužbou v místním kostele sv. Petra a Pavla a otevřením stánků. Začátek kulturního programu je po oba dny od 10.30 hodin.

Po celý víkend mohou návštěvníci sledovat různá vystoupení, ať už na dvou pódiích, na zelených plochách nebo přímo mezi lidmi. Během víkendového programu se představí Baromantika a Lenka Dusilová, Laura a její tygři, kapela Nebe, ETC a Vladimír Mišík, revivalová kapela Purple Mania a String Ladies, Old Fashion Trio, Milan Peroutka ml., staročeské písně a Třehusk, rocková kapela Dr. Max, Beer Sanatorium a další.

K vidění bude skupina historického šermu Alotrium, kejklíř Vojta Vrtek, pohádky pro děti i pro dospělé odehrají různé divadelní soubory jako Divadlo Kasperle, Divadelní spolek Gaudium, Divadlo Žumpa Nučice, Divadlo ANPU nebo Mateřská škola Petrklíč. Zabubnovat si přijdou bubeníci z radotínské ZUŠ Klementa Slavického a na úplný konec programu vystoupí mažoretky (skupina Sandra 96).

Součástí programu bude i Den otevřených dveří v místní knihovně v Loučanské ulici spojený s bazarem knih a sobotní večerní Havelská zábava před radnicí. Kompletní program je k dispozici zde.

(red)