“Silnice smrti” je po rekonstrukci

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Během včerejšího výjezdu na Berounsko otevřel hejtman Středočeského kraje Miloš Petera spolu s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, poslancem Richardem Dolejšem a středočeským náměstkem Jiřím Peřinou nově zrekonstruovanou silnici z Žebráku do Hořovic.

Na této důležité spojce od dálnice D5 docházelo v minulosti k velkému počtu tragických dopravních nehod, a proto si tato silnice vysloužila nelichotivou přezdívku „silnice smrti“. Celkové náklady na rekonstrukci činily 37,6 milionů korun bez DPH. Projekt byl spolufinancován z Regionálního operačního programu Střední Čechy ve výši 28,2 milionů korun.

Ministr Mládek popřál Středočeskému kraji více takových úspěšných staveb a vyjádřil přání, aby se s hejtmanem Peterou brzy sešli i na otevření dlouho plánované dálnice D3.

Jiří Peřina, který místní situaci dobře zná, neboť sám bydlí v Hořovicích, poděkoval zhotoviteli stavby, kterým byla Strabag. „Firmě patří velký dík nejen za dobře odvedenou práce, ale také za rychlost, neboť se nám podařilo zkrátit původní lednový termín o tři měsíce,“ dodal náměstek.

(red)

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK