Přijďte si zahrát Jarní zelené koule

Oddíl Pétangue Radotín OPÉRA zve hráče i diváky na Jarní zelené koule. Náborový turnaj v pétangue proběhne v neděli 19. dubna od 13:30 hodin v Praze – Radotíně v ulici K Lázním na novém boulodromu v areálu plážového volejbalu RSK.

Prezentace hráčů začne ve 13:30 hodin. O půl hodiny později odstartuje slavnostní zahájení a ve 14:15 začne samotná hra. Vyhlášení vítězů a předání cen je plánováno na 17:30 hodin.

Turnaj je určen pro všechny zájemce bez ohledu na věk, pohlaví a stupeň trénovanosti. Soutěžit mezi sebou budou tříčlenné týmy libovolného složení, které se utkají tzv. švýcarským systémem. S ohledem na prostorové poměry nového boulodromu nesmí počet týmů přesáhnout 10. Rozhodovat bude, kdo dříve přijde.

Každý soutěžící zaplatí 50 korun, důchodci o 20 korun méně, členové OPÉRA mají startovné zdarma.

Pořadatele slibují, že se pokusí zajistit jihofrancouzské jarní počasí. A těm, kdo mají koule na pétanque doma, doporučují vzít je s sebou. Není ale problém si je zapůjčit na místě. Kromě sportovně prožité neděle v roli soutěžícího, nebo fanouška, se všichni mohou těšit na ochutnávku tradičních nápojů.

(jp)