Radotínští oslaví jubilejní havelské posvícení

Z loňského ročníku Havelského posvícení. Foto: archiv

Již dvacátý ročník havelského posvícení pořádá o tomto víkendu 14. a 15. října městská část Praha 16. Dvoudenní zábava s bohatým programem opět přitahuje návštěvníky ze širokého okolí.

Oblíbená akce je největší součástí novodobého radotínského dění od roku 1998. Návštěvníci na ní mají možnost odpočinout si od všedních starostí, zastavit se v dnešní uspěchané době nebo si jen pochutnat na posvícenských koláčích, perníku, medovině, staročeských cukrovinkách a sladkostech či dalších pochutinách.

Havelské posvícení začne v sobotu v devět hodin slavnostní fanfárou a stánkovým prodejem výrobků tradičních řemesel a občerstvení. Zahájení kulturního programu je po oba dny v 10:30, koncerty a různá divadelní představení budou probíhat na dvou pódiích – u radnice a před gymnáziem. Během víkendu vystoupí Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, radotínský Milan Peroutka a skupina Perutě, Honza Peroutka a Purpur, kapela Švihadlo a jejich rytmy reggae, Kabát tribute, Old Fashion Trio, Třehusk nebo kejklíř, žonglér a artista PUPA. K vidění bude skupina historického šermu Alotrium, představení dětí z Mateřské školy Praha-Radotín, Petrklíč a Jeden strom, Divadelní spolek Gaudium, Divadlo Koňmo, bubeníci ze ZUŠ Klementa Slavického v Radotíně a mnoho dalších.

Po oba posvícenské dny otevře od 10 do 16 hodin i Místní knihovna Radotín, kde se uskuteční den otevřených dveří spojený s bazarem knih, hraním deskových her a dětskými kvízy s odměnami. Nezbytnou součástí slavnosti je staročeský jarmark, který se jako vždy koná na náměstí Sv. Petra a Pavla, v ulicích Václava Balého a Loučanská. Více než 100 stánků nabídne rozličný a bohatý sortiment občerstvení, výrobků tradičních řemesel, rukodělných produktů nebo třeba kreativní dílničky pro děti.

(lh)