Hurá do města, které patří dětem!

tip_DSCF2930_900Milovice jsou známé především díky bývalému vojenskému prostoru se spoustou opuštěných míst, ale část území zde patří jen těm nejmenším.

Mirakulum o sobě tvrdí, že je největší zábavní a naučný park v České republice. Přináší možnost strávit celý den na nejrůznějších atrakcích. Je to takové dětské hřiště nejen pro děti ve velkém. V hodně velkém.

Po vstupu do areálu získáte dojem, že se celý svět nějak zvětšil.Jeho dominantou je několikapatrový hrad s podzemními chodbami a bludištěm potmě.

Prolézačky a labyrinty jsou to nejmenší, co se tu dá najít. Obyčejná trampolína je totiž dlouhá pětadvacet metrů. Houpačka vás rozkývá do několikametrové výšky. Zatímco na běžném dětském hřišti bývá maximálně jedna lanovka, na niž je obvykle fronta, tady jich najdete vždy hned několik pohromadě.

Děti tu nenáročnou formou procvičí i svou motoriku. Opičí dráhy se vyskytují na každém kroku. Ten, kdo netrpí závratěmi, se může vydat do lanového centra vyrobeného z akátového dřeva a vyšplhat až do šesti metrů.

Zabloudit nemusíte jen v podzemních prostorách dřevěného hradu. V Mirakulu objevíte řadu labyrintů a bludišť. To největší tvoří vzrostlé habry a  jeho návštěvu nedoporučujeme těsně před odchodem. Najít z něj cestu ven totiž může zabrat pěkně dlouhou dobu.

A když už hřiště a prolézačky omrzí, jsou pro děti připraveny umělecké dílničky. Součástí areálu je i malá kontaktní zoologická zahrada. Namísto pozorování mohou děti přímo mezi zvířata.

Návštěvu parku Mirakulum je vhodné naplánovat na celý den. Děti zde budou jako u vytržení a dospělí se na chvilku neubrání vzpomínkám, „jaké to bylo, když…“

Mirakulum je vybudováno v Milovicích nad Labem, při ulici Topolová v části Mladá. Provozní doba je do 19.10. od úterý do neděle, od 20.10. pouze o víkendech a podzimních prádninách (27.-29.10.). Letos naposledy je otevřeno o víkendu 1. a 2. listopadu. Vždy od 10 do 17 hodin. Za vstupné pro osoby nad 90 cm výšky zaplatíte od úterý do pátku 100 Kč, o víkendech a svátcích 150 Kč. Senioři nad 60 let mají v pátek vstup zdarma.

(jm)