Radnice se vracejí k původním úředním hodinám

Černošický městský úřad. Foto: Petra Stehlíková

Úřední hodiny obecních a městských úřadů v dolním Poberouní se od 20. dubna 2020 rozšiřují oproti dosavadním omezením nebo se vracejí do původního nastavení.

Přesto je nutné kvůli stále platnému nouzovému stavu dodržovat některá opatření. Především by se měli občané snažit upřednostňovat telefonický či písemný kontakt prostřednictvím datových schránek a e-mailu před osobní návštěvou. Tu je vhodné si předem domluvit.

Na osobní jednání všichni musí mít rouškou a do prostor kanceláří vstupovat jednotlivě nebo na vyzvání. Například v Řevnicích se každý návštěvník hlásí u okénka podatelny.

Správní odbor (osobní doklady, registrace vozidel aj.) a pokladny MěÚ Černošice mají od 20. dubna úřední hodiny pro veřejnost od pondělí do středy v době 13 do 17 hodin bez objednání. Pro všechny ostatní odbory a pro správní odbor v jiných časech nadále platí možnost osobní návštěvy úřadu pouze po předchozí telefonické či emailové dohodě s konkrétním pracovníkem.

Také úřední hodiny se na krajském úřadu v Praze se od pondělí 20. 4. obnovily v plném rozsahu.

V případě, že potřebujete zaplatit místní poplatky, využijte přednostně platby na účet. Většina obcí jejích splatnost posunula. V Letech je to do 30. 9., v Dobřichovicích či Řevnicích do 30. 6.

(pan)