Poslední zimní turnaj zakončila napínavá výměna

Zimní část Řevnické tenisové ligy je minulostí. Závěrečný sedmý turnaj se hrál na krytých kurtech za Liďákem vůbec poprvé po oba víkendové dny. Kdo si domů odnesl poháry a diplomy?

Mezi nejmenšími minitenisty se nejvíc dařilo Adamu Hůlkovi, který si ve finálovém souboji poradil se svoji spoluhráčkou ze Sokola Lety Helenou Huplíkovou. Finále kategorie babytenistů pro změnu obstarali hráči pořádajícího Sportclubu Petr Bělohlávek s Hugem Hovorkou. První místo nakonec vybojoval druhý jmenovaný.

Žákovské béčko si tentokrát zcela podmanil Čenda Šupáček, který na cestě za triumfem nikdy neztratil víc než jeden game. Hlavní žákovská kategorie byla pro závěrečný zimní kolo rozšířena o další čtyři hráče na dvacet.

Na finálový duel Tomáše Římala se spoluhráče ze Sportclubu Natálií Langhammerovou nikdo z přítomných jen tak nezapomene. Za stavu 5:5 na gamy musel o vítězi rozhodnout poslední míček, téměř nekonečná výměna trvala přes osm minut. Lepší koncovku měl nakonec Tomáš.

Sedmi zimních turnajů se zúčastnilo celkem 236 hráčů, což je o 76 víc než loni. Třetí ročník Řevnické tenisové ligy bude pokračovat letní částí, kdy se bude hrát už na venkovních kurtech.

Průběžné pořadí v jednotlivých kategoriích po zimní části:

Minitenis: Samantha Krásná (Sokol Lety) 48 bodů Adam Hůlka (Sokol Lety) 38 Helena Huplíková (Sokol Lety) 33

Babytenis: Petr Bělohlávek (Sportclub) 76 bodů Hugo Hovorka (Sportclub) 66 Daniel Matura (Sportclub) 50

Žactvo – chlapci: Karel Rychtařík (Sportclub) 5.164 bodů Tomáš Římal (Sportclub) 4.856 Antonín Mutl (Sportclub) 4.250

Žactvo – dívky: Natálie Langhammerová (Sportclub) 3.951 bodů Tereza Římalová (Sportclub) 3.813 Emilie Mládková (Sportclub) 3.810

(ph)