Porta v Řevnicích oslaví výročí už tento víkend

Foto: Dáša Borovská
Foto: Dáša Borovská

Jubilejní padesátá Porta už klepe na dveře. Nejstarší hudební festival u nás bude již po deváté hostit řevnické Lesní divadlo. Přijďte o víkendu 24. až 26. června a oslavte několik významných výročí!

Spirituál kvintet, Robert Křesťan, Kamelot, Wabi Daněk, COP, Jaroslav Samson Lenk, Pavel Žalman Lohonka, Fešáci, Zelenáči, Nezmaři, Pacifik, Taxmeni, New Rangers, Epydemye nebo Marien. To je výběr několika významných jmen, která se objeví na letošní padesáté Portě v Řevnicích.

V Lesním divadle se 24. až 26. června samozřejmě vedle vítězů Port minulých představí všech šestnáct nových adeptů na vítěze Porty 2016. I na ty letošní čeká spousta zajímavých cen – soška Porty, kytara Furch, možnost vystoupit na finále Porty v Řevnicích 2017 ve svém samostatném recitálu, první tři finalisté jsou nominováni jako soutěžící na Mezinárodní festival Porta 2016 v Ústí nad Labem. A vítěz a další z předních míst jsou doporučeni k vystoupení na partnerských festivalech Porty. Vítěz získá také prostor v hodinovém medailonku na Country rádiu a možnost natočit singl ve Studiu Chevalliere Helenky Rytířové.

Diváci v Lesním divadle budou sledovat dění na jevišti spolu s kamerami České televize a zvuk bude zaznamenávat pro příští generace Český rozhlas Olomouc.

Finále festivalu proběhne v Řevnicích již podeváté a vítěze čeká nejen sláva a potlesk, ale také dort s padesátkou, který budou mít možnost ochutnat i návštěvníci festivalu. Stačí si včas koupit vstupenky a zaujmout ta důležitá místa v divadle. Letos se začíná v pátek již o páté…

(JVZ)

program-A-2016-04-12