Lesní divadlo úspěšně oslavilo sto let

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Řevnické lesní divadlo oslavilo úctyhodných sto let svého působení o uplynulém víkendu. Po výstavě se naživo hrálo, zpívalo a veselilo.

„Lesní divadlo v Řevnicích je nejen na území Středočeského kraje ojedinělé, má bohatou historii, kterou zasáhly velké osobnosti divadelního světa i stovky amatérských herců. Doufám, že bude mít i budoucnost,“ podotkl radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek, který na akci zavítal spolu s náměstkem hejtmana pro oblast financí Jiřím Peřinou.

Středočeský kraj podpořil oslavy finančně z Fondu kultury a obnovy památek, hejtman kraje Miloš Petera poskytl divadlu záštitu nad celou sezónou a víkendové oslavy se konaly pod záštitou radního Štefka.

„Na Radě jsme schválili také mimořádný příspěvek pět set tisíc korun na rekonstrukci divadla, tuto částku musí ještě schválit zastupitelstvo,“ doplnil náměstek Peřina.

Víkendová oslava 100. jubilea Lesního divadla začala výstavou Plakáty lesního divadla, na níž navazovalo komponované pásmo těch nejlepších divadelních a hudebních „kusů“ v podání místních ochotníků a živou hudbu zajišťovalo Tango jazz band.

Divadlo bylo založeno v roce 1916 panem Václavem Čekanem s podporou okrašlovacího spolku. V roce 1918 bylo podle návrhu stavebního rady Emila Červinky vystavěno hlediště a šatny. V roce 1971 -73 proběhla rekonstrukce areálu do dnešní podoby.

(red)