VIDEO: Paleček s Jahelkou zpívali v zaplněném kině

Příjemný zážitek čekal na návštěvníky, kteří zavítali v úterý 21. listopadu do řevnického kina. Muzikanti Miroslav Paleček a Ivo Jahelka tu svými písněmi potěšili všechny přítomné diváky.

Během dvouhodinového koncertu pánové zazpívali a zahráli spolu i každý zvlášť. Miroslav Paleček představil své autorské písně i oblíbené skladby Jaroslava Ježka, známý zpívající právník Ivo Jahelka povyprávěl zhudebnělé příběhy ze soudních síní, které proložil vtipnými komentáři ze své advokátské praxe. Diváci se bavili a muzikanty ocenili dlouhým potleskem.

Popovídali jsme si s organizátorkou koncertu Lucií Kukulovou, která má do budoucna velké kulturní plány.

Lucko, jak tě napadlo zorganizovat koncert v řevnickém kině? A proč sis vybrala zrovna Miroslava Palečka s Ivem Jahelkou?

To bylo tak. (smích) Mirek Paleček, náš rodinný přítel, přišel zahrát pár písní mojí mámě k 70. narozeninám. Bylo to tak milé, že jsem hned pojala nápad, že by v Řevnicích měl mít koncert. Jelikož ale vystupuje pouze s panem Jahelkou, jejich dvojkoncert není vůbec levný, a paní Stará, která se stará o řevnickou kulturu, koncert nemohla dotovat tak velkou částkou z městských peněz, přece jen to bylo velké riziko. Tak jsem tuto vizi na chvilku se smutkem odložila. A když přišla od Moniky Vaňkové nabídka, ať organizuju v kině nějaké akce pro děti i dospělé, rozhodla jsem se, že do rizika půjdu. Kdo bude vystupovat jako první, mi bylo naprosto jasné!

Jaký máš z koncertu pocit, přišlo dost lidí?

Musím říct, že jsem byla předem trochu smířená s eventualitou, že koncert budu dotovat z vlastní kapsy. Takže jsem měla velikou radost, že vstupenky se prodávaly v předprodeji i před koncertem. Nakonec jsem mohla zaplatit nejen umělce a nájem kina, ale i kamaráda zvukaře a musím říct, že jsem pár stokorun i vydělala! (Tedy ještě mi nepřišel výměr poplatku OSA.) Což je hodně příjemné překvapení, ale úspěch přikládám tomu, že jsem se na koncert tak těšila a věřila (věděla), že to bude krásný večer! A taky byl, že? Kino vypadalo docela plné, i když mi zůstalo přes sto vstupenek.

Jak se pánům v řevnickém kině líbilo?

Myslím, že oba pánové byli spokojení! Líbilo se jim prostředí, byli nadšení ze zvuku, který vykouzlil Zdeněk Altýnski, připravila jsem jim s pomocí Petry Neubauerové malé pohoštění do zákulisí. Mirek Paleček mi pak druhý den psal, že mu bylo v Řevnicích, jako ostatně vždy, moc fajn a že táta by měl z toho velkou radost a určitě nám všem ještě teď tleská. Což mě dojalo k slzám…

Plánuješ v této tradici koncertů pokračovat?

Rozhodně ano, mám v plánu zvát nejen hudebníky, ale i divadla. Právě pracuji na vytvoření nadačního fondu pro kulturní akce v regionu, protože někteří kvalitní umělci jsou finančně zcela nad možnosti i v případě plného sálu a dražších vstupenek, ale mám dojem, že si je diváci z Řevnic a okolí zaslouží! A také věřím, že se najde dost mecenášů, že nebudu sama.

Na koho se třeba můžeme těšit?

Požádala jsem diváky, aby mi na ´list přání´ napsali, koho by rádi v řevnickém kině viděli a slyšeli. Jsou tu jména jako Pavel Dobeš, Karel Plíhal, Samson Lenk, Kamelot, Vladimír Merta, Robert Křesťan, ale i Buty, Aneta Langerová či Tomáš Klus. To ale slíbit neumím! 🙂

Ale právě projednávám termín koncertu Ondřeje Rumla, přijede první dáma českého jazzu Elena Sonenshine se svým strhujícím koncertem Pocta Elle Fitzgerald, určitě se můžeme těšit na Jana Buriana a Bizarre Band, ve kterém hraje skvělý Dušan Navařík (dirigent orchestrů při ZUŠ, učitel na flétnu v Řevnicích i Dobřichovicích), takže věřím, že publikum bude nadšené! Domluvené je hudebně-divadelní představení Café Bizarre, doufejme, že to vyjde s Radůzou, Lenkou Novou, kapelou Vltava. To vše je v jednání a hledáme termíny.

To vypadá velmi zajímavě…

Chtěla bych posléze vytvořit tematické celky jako, např. jazzové čtvrtky, folkové úterky, bluesový březen, program doplňovat divadelními představeními či výchovnými koncerty pro děti atd. A nebudu na veškerou organizaci sama, s Andreou Kudrnovou jsme založily agenturu a chceme pořádat akce nejen v Řevnicích, Dobřichovicích a okolí. Obě máme zkušenosti a společně máme za sebou úspěšné Jablkobraní ve Všenorech, tak se moc těšíme na další počiny.

Reportáž z koncertu natáčela také DOBNET TV, takže si nyní můžete atmosféru koncertu vychutnat i v našem videu.

(ob, vs, lh)