Závodníci se opět vydají na náročnou trať do Brd

Foto: Alena Vanžurová, Winter Trans Brdy 2016

V sobotu 25. listopadu se uskuteční třináctý ročník oblíbeného Winter Trans Brdy maratonu. Start cyklistického závodu je naplánován na 12. hodinu z návsi v Letech, kde je zároveň i cíl.

Závodníci budou stejně jako v loňském roce zdolávat trať dlouho 39,5 kilometru s převýšením 854 metrů. „Trasa závodu se nezměnila, protože nemáme povolení na pozemky okolo Stožce od Colloredo-Mansfeldů. Toto rozhodnutí je i do budoucna, protože na podzim zde probíhá intenzivní honební činnost. Na jarní závody povolení máme, a to je velice důležité,“ říká za pořadatele předseda Trans Brdy Jiří Hudeček.

První kilometry trasy budou víceméně stejné jako při předchozích ročnících, jedinou změnou je umístění vrchařské prémie před rozcestím Červená hlína.

Jedinou komplikací je, že v den závodu ještě nebude průjezdný podjezd pod železniční tratí. Po startu budeme muset použít stejnou trasu jako do cíle. „Celý peloton pojede za motorkou, železniční trať podjedeme tunýlkem, kterým se normálně pouze vracíme. Za ním se znovu seřadíme a uděláme ostrý start,“ popisuje Jiří Hudeček.

Časový limit trati je do 16 hodin, krátce poté budou na letovské návsi vyhlášeny výsledky. V cíli bude na všechny závodníky čekat guláš, špekáčky a zabíjačkové dobroty. Nebude chybět ani letovské pivo a samozřejmě čaj s rumem či griotkou a také bohatá tombola.

(ph)