Lety na Weber Cupu na silnější soupeře nestačí

Foto: archiv FK Lety

Fotbalistům FK Lety se na zimním turnaji Weber Cup zatím výsledkově příliš nedaří. Na umělce v Radotíně dokázal účastník středočeské I.B třídy bodovat jen v jediném ze čtyř odehraných zápasů.

Lety byly logicky zařazeny do radotínské skupiny vedle silných soupeřů, kteří hrají ve vyšších soutěžích a na dosavadních výsledcích je to znát. Hned na úvod narazili svěřenci hrajícího kouče Jaromíra Šmerdy na domácí Radotín. S celkem z pražské I.A třídy uhráli cennou remízu 3:3, letovské góly obstarali Čermák, Přib a Cipra.

V následujícím kole se rozdíl mezi soupeři projevil i na výsledku. Braník, který hraje v letošní sezoně pražský přebor, uštědřil Letům debakl 10:1. Zeleno-černí následně nestačili ani na ambiciózní starší dorost Motorletu (1:3) a v zatím posledním duelu podlehli i dalšímu celku z pražské I.A třídy Slavoji Podolí (0:2.)

Letům patří po čtyřech kolech s jediným bodem v těžké skupině poslední osmé místo. Svoji pozici budou mít šanci vylepšit ještě v dalších třech zápasech. Znovu to ale budou mít složité.

V sobotu 10. února narazí na Zbraslav (pražský přebor), o týden později na Jíloviště (I.A třída) a boje ve skupině zakončí první březnový den duelem proti týmu ze středočeského krajského přeboru – Hvozdnici. O dva dny později se hráči Letů utkají o konečné umístění s mužstvem, který skončí na stejné pozici v tabulce skupiny hrané na Aritmě.

(ph)