Mokropeský masopust v sobotu oslaví 30 let

Publikace Ivana Látala k jubilejnímu masopustu v Mokropsech.

Masopustní období vrcholí. Pomyslnými třešničkami zimního veselí jsou masopusty v Zadní Třebani a v Mokropsech. Tam navíc oslaví jubilejní 30. ročník! K narozeninám vyšla i publikace.

Oba místní fašanky proběhnou tuto sobotu 10. února. V Zadní Třebani ráno odstartují jarmarkem, na němž kromě řemeslných výrobků  budou k dostání preclíky, perníky, koláče nebo maso. Děti rozveselí jízda na koních, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky či místní pivo Bobr.

V 10 hodin začne na improvizovaném jevišti v podobě valníku kulturní program, během kterého vystoupí Třehusk, Notičky, Klíček, Třebasbor i dramatický obor základní umělecké školy. Po masopustní frašce a volbě krále masopustu vyjde průvod po vsi. Loni nabídlo pohoštění rekordních 42 domácností. Po skončení průvodu proběhne sousedské posezení s kapelou Třehusk v hospůdce U Mlýna.

Masopust v Mokropsech tradičně začne na Masopustním náměstí. Od 14 hodin na pódiu postupně vystoupí Mifun, Divadlo Masopustního spolku a kapela Praštěnka. Průvod do ulic vyrazí v 15:30 hodin, zábava U Králů vypukne v 19 hodin. Taktovku masopustního jazzu povede Pavel Kopačka. S prohlubující se zábavou ho vystřídá Acoustic Noise Band. Novinky můžete sledovat na stránkách masopustu.

U příležitosti 30. narozenin vyšla nová publikace, která obsahuje přes 300 fotografií z mokropeských masopustů z let 2007 – 2017. Sestavil ji ze svých fotografií scénárista, režisér a učitel Ivan Látal. Protože jde o limitovanou edici, zájemci nesmí váhat. Hlásit se mohou přímo u pana Látala 10. února na masopustním veselí. Fotografie z minulých let ještě během února těší také všechny návštěvníky černošické lékárny U Bílého medvěda.

(pan, lib)