Černošičtí Tygři si zahráli na ledě pražské Sparty

Foto: archiv klubu

Nezapomenutelným zážitkem skončilo pro malé černošické hokejisty z třetí třídy přátelské utkání v pražské Tipsport aréně. Vůbec poprvé totiž hráli na velké hřiště a rovnou proti těžkému soupeři – domácí Spartě.

Zápas na ledě, kde se ještě před dvěma roky hrála extraliga, domluvil jeden z trenérů černošické mládeže Alois Novák, který ve Spartě hrál. „Kluci byli natěšení na zápas už týden dopředu,“ prozradil vedoucí týmu Jan Arnold s tím, že pro malé hokejisty šlo o jakousi vstupenku do velkého hokeje.

Žáci na úrovni třetích tříd jsou totiž zvyklí na takzvaný minihokej, který se hraje jen na třetinu ledové plochy a za každý tým hrají tři hráči plus brankář. V Tipsport aréně si tak poprvé vyzkoušeli, jaké to je hrát na celou plochu.

Foto: archiv klubu

Ještě před vstupem na led čekalo na černošické Tygry překvapení v šatně v podobě nápojů a sušenek s nadepsanými jmény vystavěných do tvaru pyramidy. A samotný zápas? „Jelikož stejnou premiéru na velkém hřišti zažili i malí sparťané, utkání mělo speciální náboj. Rodiče obou týmů bouřlivě fandili. Naši kluci bojovali jako praví tygři, trenér Zdeněk Procházka, který za Spartu také hrával, je výborně připravil,“ dodal k utkání Jan Arnold.

Po závěrečné siréně byli všichni spokojení. Hráči si přátelsky podali ruce a následně se všichni společně vyfotili. Trenéři navíc nelenili a po vítané zkušenosti se rovnou domluvili na dalším utkání, tentokrát se ovšem bude hrát v Černošicích.

(ph)