Věnujte oblečení mužům bez domova a dalším potřebným

ČERNOŠICE – Věnujte zachovalé pánské oblečení mužům bez domova a doneste jej do černošické organizace Naděje. Pomoct potřebným můžete i prostřednictvím Diakonie Broumov.

Naděje pořádá sbírku šatů a nejvíc potřebují právě pánské oblečení vhodné pro pobyt venku, protože téměř 80 procent lidí žijících na ulici jsou muži. V prostorách černošického Sboru Církve bratrské uvítají v neděli 20. listopadu až do 20 hodin trika, mikiny, svetry bundy, kalhoty, tepláky, sezónní boty, čepice, rukavice pro dospělé. Všechno oblečení musí být čisté.

Nevyhazujte pěkné věci

Již tradičně proběhne 2. a 3. prosince v areálu Hasičské zbrojnice Černošicích také humanitární sbírka pro občanské sdružení Diakonie Broumov. Přinést můžete oblečení, lůžkoviny, ručníky, látky, domácí potřeby – nádobí bílé i černé, skleničky, přikrývky, obuv, hračky i menší funkční elektrospotřebiče (např. rychlovarná konvice).

“Všechny věci noste, prosím, zabalené do igelitových pytlů či krabic, aby se transportem nepoškodily,” uvedla Milena Pařízková, členka Rady města Černošice.

Diakonie Broumov je neziskovou organizací, která poskytuje sociální služby pro občany z kraje společnosti – materiální pomoc sociálně potřebným, azylové ubytování i pracovní příležitost. Více informací o Diakonii Broumov najdete na www.diakoniebroumov.org.