V Řevnicích se chystá orientační běh pro každého

Areál Lesního divadla v Řevnicích tentokrát neožije hudbou, ale sportovními nadšenci. O víkendu 3. a 4. října zde proběhne orientační běh.

V rámci dvou závodů Pražské a Středočeské oblasti Manufaktura Cup bude připraveno sedm nezávodních tréninkových tratí různých obtížností a navíc i tři „příchozí“ tratě pro začátečníky, na které mohou vyrazit jednotlivci, nebo skupiny – půjde hlavně o zážitek. Navíc s trenéry, kteří prozradí, jak na to. Na tréninkových tratích se startuje individuálně a běží se s elektronickým čipem. Všichni si tak mohou zasoupeřit a porovnat mezičasy mezi kontrolami se svými známými.

Na milovníky pohybu čekají tratě od dvou do sedmi kilometrů s různou obtížností. Spolu s registrací jim celý program zabere dvě až tři hodiny.

Organizátoři uvádějí, že základní trať zvládne každý a na orientační běh nejsou třeba žádné speciální schopnosti. Stačí se sportovně obléci a případně přibalit buzolu či kompas.

Přihlášky se zasílají na email revnice@uskob.cz, stejně jako se dají vyřídit na místě (v jednom z dnů, nebo klidně v sobotu i v neděli) od 9:15 h do 10:15 h na tréninkové tratě, na “příchozí” až do 12 h. Více informací najdete zde.

(lib)