Talichův Beroun letos myslí na mladé posluchače

Tiburtina Ensemble. Foto: Mesto-Beroun.cz
Tiburtina Ensemble. Foto: Mesto-Beroun.cz

Milovníci vážné hudby ožívají, blíží se 33. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun. Proběhne od 6. října do 10. listopadu.

Letošní hudební svátek je nabitý novinkami a změnami. Jednou z nich je i spolupráce se středními a základními školami, díky které by se mladší generace měla začít více zajímat o klasickou hudbu.

Studenti základních či středních škol, kteří se zúčastní některého z vybraných koncertů Talichova Berouna, se budou moci osobně setkat s vystupujícími mladými umělci. Setkání proběhnou formou interaktivní besedy, kterou posluchače provede hlavní dramaturg festivalu Petr Kadlec, muzikolog a velký znalec Václava Talicha.

První koncert v rámci festivalu odstartuje 6. října, kdy vystoupí Collegium 1704. 13. října pak bude následovat Bennewitzovo kvarteto, 20. října Akademie komorní hudby – Villa Musica, 27. října basista Richard Novák s klavíristkou Alicí Rajnohovou, 3. listopadu klavírista Jan Bartoš a 10. listopadu Dětský pěvecký sbor Čhavorenge s pravými romskými rytmy.

Mezi doprovodnými akcemi se návštěvníci mohou těšit například na koncert ženského vokálního souboru Tiburtina Ensemble, který se uskuteční 3. října v berounském kostele sv. Jakuba od 16 hodin.

Hlavní koncerty začínají vždy v 19:30 hodin v nově zrekonstruovaném kulturním domě Plzeňka. Právě zde jsou v předprodeji i vstupenky. Koupit se dají také před koncertem, pokud není vyprodaný. Abonentní průkazka stojí 550 Kč, vstupenka 190 Kč. Studenti zaplatí 100 Kč, děti do 15 let polovinu. Podrobný program najdete zde.

(red)