Měsíčník DOBNET 5/2024

Nový železniční koridor kolem Berounky by měl být hotový za čtyři roky. Věděli jste, že pak bude vlak jezdit ve špičce každých deset minut? Jaké další výhody rekonstrukce přinese? Čtěte v našem tématu.

Po silnici jsme se vydali do úchvatného Tetína a do Černošic, kde místní svaz včelařů slaví 110 let. A kdo rozezpíval naši redakci? Radůza. Snad vás potěší květnový rozhovor. Mimoto se v nejnovějším čísle měsíčníku DOBNET dozvíte o velkém ocenění sochaře Petra Váni z Karlíka, o novém systému svozu odpadů v Řevnicích a v Letech nebo o úspěchu dobřichovických volejbalistek.

A také pro vás máme zajímavé informace o pivu!

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Tetín je místem mučednické smrti i srdcem Českého krasu

Jedna z nejstarších obcí v Česku je širší veřejnosti známá zejména v souvislosti s vraždou kněžny Ludmily. Starobylá obec proto každoročně představuje cíl mnoha turistů, kteří touží navštívit toto místo spjaté s počátky české státnosti.

Radůza: Ticho je pro mě drahocenná komodita

Zpěvačka Radůza oslavila v loňském roce životní jubileum a k tomu třicet let na české hudební scéně. Přitom jako by to bylo včera, kdy se díky Zuzaně Navarové poprvé objevila na pódiu  Lucerny a zazpívala své autorské písně.

Lidé chtějí samoobsluhu i hrát ping-pong

Vítězem třetího ročníku participativního rozpočtu Černošická šance se stal projekt Sousedská lodní samoobsluha. V součtu kladných a záporných hlasů jich získal celkem 182. V letošním ročníku hlasovalo 1 480 osob, 1 151 pro a 329 proti.

Soubor ke stažení: eDOBNET_5_2024