Měsíčník DOBNET 4/2024

Dubnové téma jsme zasvětili hudbě. Přesněji zájmu dětí o muziku a umění. Mají ho navzdory digitální době? Jak se proměnily dřívější „lidušky“? Udělali jsme lehkou sondu do dvou ZUŠek a souborů. Hudba zní i z rubriky historie. Věděli jste, že nedaleké Křečovice proslavil Josef Suk, od jehož narození letos uplynulo 150 let? A pokud zrovna něco neposloucháte či netvoříte, vyrazte spolu s dětmi do Koněpruských jeskyní, kde se na konci března otevřelo zbrusu nové návštěvnické středisko. Přečíst si můžete také o Slavnostech Morany, které se konaly ve Všenorech, o plánech na rekonstrukci hasičské zbrojnice v Letech nebo o úspěšné atletce Kláře Zbožínkové z ASK Dipoli.

Mít, či nemít automobil? A jaký?

Někomu se vyplatí pořídit si vlastní auto, pro jiného je výhodnější si ho pouze vypůjčit. A jaké máme možnosti pro jeho financování? Čtěte ve speciální dubnové příloze Auto moto!

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Clara Lewitová: Lidé jsou často jinde než jejich tělo

Její práce je náročná a potřebná. Rehabilitací se zabývá skoro celý život a vychází při ní z díla svého otce prof. Karla Lewita. Fyzioterapeutka Clara Lewitová vytvořila přístup nazvaný fyzioterapie funkce.

U jeskyní se otevřel Dům přírody Českého krasu

Koněpruské jeskyně mají před sebou další éru. Prohlídky zůstávají jako dosud, ale novinkou je návštěvnické středisko, provozně a programově propojené s krásami pod povrchem. Kdy vyrazíte na výlet?

Mezi projekty sousedů zaujala nová pekárna

Další desítka našich inspirativních sousedů představovala své projekty veřejnosti. V řevnickém Dřeváku u nádraží se už podeváté konala Síťovka. Posluchačům se nejvíce líbila pekárna řevnického spolku Náruč.

Soubor ke stažení: eDOBNET_4_2024