Měsíčník DOBNET 3/2024

Určitě jste si všimli, že obce a města u Berounky loni hojně rekonstruovaly a investovaly. Víme, kam a co chystají letos. Čtěte v našem tématu. Rozhovor nás zavedl do Koněpruských jeskyní, tip na výlet na první značenou stezku a historie za poustevníky, mimo jiné do Svatého Jana pod Skalou. Klidně se můžete vydat v jejich dávných stopách, po místech, kde žili v ústraní ve zbožnosti a skromnosti. Nebo si můžete přečíst, jak prokoukla všenorská základní škola, kde v Letech bude sběrný dvůr nebo jaké úspěchy sklízí mladá tenistka z Řevnic.

A máme pro vás březnový bonus! Tradiční přílohu „Kam s ním“ se školkami a školami v našem regionu.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Jaro přivítáme ve Všenorech, těšíme se na Morany!

Devátý ročník jarních Slavností Morany vypukne v sobotu 23. března ve 13 hodin na louce ve Všenorech. Nyní je do soutěže Moran zapsáno osm figurín. Neváhejte a přihlaste svou Moranu do 15. března!

Jakmile člověk začne panikařit, je to cesta do pekel

Podzemí ho fascinovalo od dětství. Rád zkoumal kameny a později i nové podzemní prostory. Alexandr Komaško stál třicet let v čele Správy Koněpruských jeskyní. Dnes spolu s kolegy dokončuje nové zázemí a expozici.

Po první značené stezce za výhledy i dobrým pivem

V únoru jsme se mohli dočíst o počátcích turistického značení Klubu českých turistů. Hned dvě z celkem čtyř tras vyznačených v roce 1889 přitom vznikly u řeky Berounky. Obujte si pevné boty a vyrazte spolu s námi!

Soubor ke stažení: eDOBNET_3_2024