Jaro letos přivítáme ve Všenorech! Těšíme se na vaše Morany!

Foto: Tomáš Hejlek

VŠENORY – Jsme kousek od kulatého jubilea. Devátý ročník jarních Slavností Morany vypukne v sobotu 23. března ve 13 hodin tentokrát na louce za vlakovým nádražím ve Všenorech. Uvidíme tam i vaši Moranu?

Slavnosti doprovodí bohatý kulturní program. Těšit se můžete na dětský sbor Mifun, taneční vystoupení dětí ze SVČ Všenory, zazpívá Štěpánka Formánková, zahrají kapely DoNot, Malina Brothers a v neposlední řadě legendární muzikant a všenorský občan Jiří Stivín.

Na děti čeká spousta zábavy i mimo pódium. Radoslava Vrabcová jim předvede, jak malovat keramiku. Technickou dílnu otevře DOBNET, květinovou dílničku společnost Gardeo. Další povyražení slibuje malování na obličej, dřevěný kolotoč nebo jízda na koních. Zajímavá bude také výroba šperků a mařenek a přehlídka techniky hasičů a řevnické záchranky Trans Hospital. Na malé dobrodruhy čeká malá bojovka na téma Přemáhání zimy s Anetou Neubergerovou.

Zakoupením benefičních tulipánů u stánku spolku Amelie můžete podpořit psychosociální služby onkologicky nemocným lidem a jejich blízkým.

Odpoledne zvolíme nejkrásnější Moranu. Porotě tradičně předsedá dramatik a režisér David Drábek z Dobřichovic. Po jeho boku usednou Debashish Chaudhuri z Řevnic, grafička a ilustrátorka Eva Hašková, písničkář Jiří Řehulka a další osobnosti.

Autoři tří nejpovedenějších Moran získají originální sošky z dílny keramičky Radoslavy Vrabcové a další věcné ceny. Své nejhezčí Moraně dají hlas i návštěvníci slavností.

V podvečer se průvod Moran přesune k Berounce, kde je tradičně zapálíme a vhodíme do řeky jako symbol odcházející zimy. Bude-li hezky, k obloze se vznesou horkovzdušné balony.

Záštitu nad Slavnostmi Morany převzala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Za pořadatele zvou DOBNET, obec Všenory a Balonklub Karlštejn.

Novinky o akci a další aktuality sledujte na FB dobnet.cz a webu slavnostimorany.cz.