Měsíčník DOBNET 2/2024

V únorovém vydání jsme se tak trochu dotkli jara, kdy nás obklopí největší počet mláďat v roce. Jsou mezi nimi i koťata, často nechtěná, která se potulují krajem, lidé je udávají, kde to jen jde, nebo vše řeší jiným způsobem. Odborníci říkají jasně: kastrací koček pomůžete zvířatům i lidem. Čtěte v našem tématu.

Rozhovor nás zavál do Dobřichovic k herečce a terapeutce Barboře Vlasákové a zimní výlet na pověstmi opředený Kazín. Věděli jste, že nejstarší turistické značky, které letos slaví 135 let, vedou právě od Berounky? A co která barva znamená? Více vám prozradíme v historii. Dále si můžete přečíst, jak se rozšiřuje zadnotřebaňská základní škola, kde bude nová pekárna v Řevnicích nebo jaké lampy mají nově ve Všenorech.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Barbora Vlasáková: Jsem vděčná za každý den

Viděli jsme ji na prknech, která znamenají svět. Také v kině či televizi. Dnes se věnuje hlavně svým dětem, terapiím, hudbě a psaní. Až ratolesti odrostou, možná ji herectví opět zaměstná naplno. Kdo ví.

Dřevěný kříž připomíná bájnou Kazi

Dnešní pěší výlet vás zavede do výšek. Projdete se nad přírodním parkem Hřebeny a shora se zadíváte na řeku Berounku. Kromě nádherných výhledů do krajiny se spojíte také s trochou dávné české historie.

Víme, jak bude vypadat přístavba ZUŠ

Černošičtí radní schválili výsledky architektonické soutěže na přístavbu zdejší základní umělecké školy. V souladu s náročnými pravidly České komory architektů proběhla ve dvou kolech. Podívejte se.

Soubor ke stažení: eDOBNET_2_2024