Víme, jak bude vypadat přístavba ZUŠ

Vizualizace: re:architekti studio s. r. o.

ČERNOŠICE – Černošičtí radní schválili výsledky architektonické soutěže na přístavbu zdejší Základní umělecké školy, která proběhla v souladu s náročnými pravidly České komory architektů ve dvou kolech. Pětičlenná porota složená z architektů a radních města vybrala z pěti návrhů jako nejvhodnější zpracování od studia re:architekti studio, s. r. o.

„Nyní budeme s architekty jednat o uzavření smlouvy a o úpravách návrhu dle připomínek města a ZUŠ. Návrh chceme postupně projednat se všemi dotčenými subjekty a následně nechat dopracovat do podoby dokumentace potřebné pro umístění a povolení stavby,“ uvedl v černošickém zpravodaji radní Šimon Hradilek.

Základní umělecká škola Černošice, která slaví v tomto roce 70. výročí od svého vzniku, by měla do nového objektu umístit taneční obor a měl by se tam také přesunout výtvarný obor, který získá prostorově výhod­něji řešenou učebnu a skladovací prostory, dvě až tři učebny tu bude mít také hudební obor.

Prvotní odhad nákladů na stavbu činí cca 63 milionů korun. Vítězný architektonický návrh můžete spolu s podklady soutěže a ostatními návrhy brzy najít na webové stránce města.

Vizualizace: re:architekti studio s. r. o.