Mezi nominovanými na Cenu hejtmanky jsou i osobnosti z dolního Poberouní

Udělování Ceny hejtmanky z roku 2021 Foto: z archivu KÚ Středočeského kraje

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Až do 16. února mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky za rok 2023 v kategorii Cena veřejnosti. Mezi více než šesti desítkami nominovaných jsou i obyvatelé dolního Poberouní.

Mezi nominovanými jsou také akademický sochař Petr Váňa z Karlíka, vydavatel Našich novin a kapelník Třehusku Miloslav Frýdl ze Zadní Třebaně, Josef Linhart z neziskové organizace Pomoc od srdce z Černošic nebo Ludmila Slavík Limpouchová, zakladatelka Art Clubu Ferdinand v Hlásné Třebani.

Cena hejtmanky je oceněním, které se uděluje vybraným osobnostem spjatým se Středočeským krajem. V regionu se osobnosti buď narodily, žijí zde, nebo je s krajem spojené jejich působení, dílo nebo činnost. Lze je udělit i in memoriam. Cena hejtmanky je udělována v kategoriích hrdinský čin a společenská odpovědnost, kultura, sport, vzdělávání, věda a výzkum, pracovník veřejného sektoru, podnikatel/ka a Cena veřejnosti.

Zatímco v případě jednotlivých kategorií o výběru oceněného rozhoduje na základě nominací hodnotící komise, o vítězi v kategorii Cena veřejnosti rozhodují lidé prostřednictvím hlasování na webu kraje. Formulář nabízí abecední seznam nominovaných s medailonky, které shrnují důvod jejich nominace. Po zadání vlastní e-mailové adresy může každý vybrat svého favorita a odeslat mu svůj hlas. Z každé e-mailové adresy se smí hlasovat pouze jednou v průběhu celého hlasování. Hlasování bude ukončeno 16. února.