Měsíčník DOBNET 1/2024

Dominantou lednového čísla je rozhovor s Květoslavem Mašitou, nejlepším endurovým závodníkem všech dob. Nenechte si ho ujít se současnými i dobovými fotografiemi. V tématu jsme naťukli počasí se Zdeňkou Polaneckou, která ho sleduje už desítky let a stará se o meteorologickou stanici v Dobřichovicích. Opravdu dochází k nezvratným změnám, kterým se budeme muset přizpůsobit?

Naopak pokud si chcete vyvětrat hlavu a v klidu ukrajovat další dny z nového roku, zveme vás na procházku částí Fabiánovy stezky. A pokud si chcete udělat radost, přečtěte si, jak Pomoc od srdce plnila vánoční přání, kdy budou budovat nové veřejné osvětlení na Mořince nebo jak bude vypadat podjezd v Řevnicích. Mnohem víc se toho dozvíte v novém čísle měsíčníku DOBNET.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Přál bych si, aby se vrátila sláva našich jezdců a strojů

Květoslav Mašita je jedním z nejúspěšnějších soutěžních motocyklistů vůbec. Pochází ze Všenor. Svou první motorku neustále vylepšoval, trénoval, až se dostal mezi absolutní špičku. Nedávno ho prezident Petr Pavel vyznamenal medailí Za zásluhy 1. stupně.Řevničtí vybírají na zvon. Stejně jako před sto lety

Zvon po první světové válce vydržel na věži kostela sv. Mauritia jen do roku 1942. Ve druhém světovém konfliktu byl opět zkonfiskován a už se do věže nevrátil. Po sto letech Řevničtí znovu vybírají peníze na jeho pořízení. Založili proto spolek Řevnické zvony.Úřad chce některé agendy vyřizovat v Dolních Břežanech

Černošický městský úřad připravuje zřízení nového detašovaného pracoviště. Kromě Prahy se některé agendy nejspíše přesunou do Dolních Břežan. Nové kanceláře by měly být pro agendy osobních dokladů, řidičských průkazů a registru vozidel.

Soubor ke stažení: eDOBNET_1_2024