Liteň získala Zlatý erb za hlášení závad

Foto: organizátor soutěže

V soutěži Zlatý erb uspěla služba Hlášení závad, kterou mají k dispozici na obecním webu obyvatelé Litně. Vyhodnocena byla jako nejlepší elektronická služba ve Středočeském kraji.
Liteň tak postupuje do celostátního kola. Ocenění Zlatý erb 2019 převzal 7. února starosta Filip Kaštánek na slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Středočeského kraje. „Aplikace umí přijmout oznámení nebo dotaz od občanů. Jde o různé podněty od nesvítícího veřejného osvětlení přes díry ve vozovce až třeba po neposekanou trávu na veřejném prostranství,“ uvedl během ceremoniálu starosta Kaštánek s tím, že součástí aplikace je mapa. Jak nahlášení dál pokračuje? „Poté, co přijmeme toto oznámení, tak ho administrátor zpracuje. Umíme v této fázi i vyfiltrovat otázky, které nejsou relevantní nebo pro ně není ani aplikace určena. V dalším kroku závadu zaevidujeme, administrátor přidělí termíny a způsob řešení. Aplikace sama odesílá email oznamovateli o přijetí závady a následně informuje o řešení,“ doplnil Kaštánek.

Soutěž Zlatý erb vznikla na konci minulého století. Weby se tehdy rodily často jen díky nadšencům z řad informatiků s velmi nevyrovnanou kvalitou. Jejich srovnání se tak přímo nabízelo.

(pan)