Předškoláci z Letů zpovídali záchranáře

Foto: HZS Řevnice
Foto: HZS Řevnice

Na uplynulý čtvrtek budou dlouho vzpomínat děti ze Školinky Nona, za kterými přijeli záchranáři, aby jim zpestřili dopoledne.

Za Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje se ukázky zúčastnili řevničtí hasiči s vozem CAS 20 Tatra 815 Terrno, automobilovým jeřábem AJ 14 Liaz a s velitelským automobilem VEA Jeep Cherokee. Středočeskou zdravotnickou záchrannou službu představil Trans Hospital Řevnice.

Děti se za krásného počasí seznámily s hasičskou technikou, se kterou se takto zblízka většina z nich ještě nikdy nesetkala. Největší zájem měly o prohlídku velké Tatry Terrno, ve které si mohly v klidu posedět a prohlédnout vybavení kabiny. Několik statečných capartů si vyzkoušelo i hasičskou helmu. Malí „zvědavci“ kladli otázky, na které jim hasiči trpělivě odpovídali. Velké obavy měli předškoláci před vstupem do sanitky Trans Hospital. Když ale první odvážlivci zjistili, že na lehátku jsou pro ně za statečnost připravené sladké bonbony, rázem se u otevřených dveří vytvořil obrovský chumel dalších zájemců.

(red)