Lesní divadlo oslaví letos stoleté výročí

Foto: archiv MěÚ Řevnice
Foto: archiv MěÚ Řevnice

Lesní divadlo v Řevnicích u Prahy, které je domovskou scénou nejen zdejších ochotníků, ale v posledních letech také folkového festivalu Porta či úspěšných Lesních slavností divadla, letos slaví 100. výročí od svého vzniku. Hlavní program oslav je naplánovaný na polovinu června.

Oslavy začnou v pátek 17. června, kdy se v režii ochotníků uskuteční slavnostní večer nazvaný Slavíme 100!, který připomene nejen nejslavnější hry uváděné v lese, ale rovněž herecké hvězdy, které na těchto prknech stály. V sobotu 18. června oslavy pokračují uvedením kabaretu Velvet Havel z divadla Na Zábradlí. Představení získalo řadu ocenění a bylo vyhlášeno Inscenací roku 2014. Pro malé diváky je připravena hra Jiřího Jelínka Mami, už tam budem? z divadla Minor.

Na každé akci uváděné během letošní jubilejní sezony budou moci návštěvníci přispět do kasiček veřejné sbírky pro Lesní divadlo, kterou vyhlásilo město Řevnice. Vybrané peníze budou použity na rekonstrukci lesního amfiteátru. Dobrovolníci mohou přispívat také přímo na účet zřízený u České spořitelny číslo 20036-388051399/0800. „Lesní divadlo má sice nové pódium, od větší rekonstrukce však uběhlo již více než čtyřicet let,“ řekl řevnický starosta Tomáš Smrčka a dodal, že po rekonstrukci volají nejen ochotníci, ale i pořadatelé dalších pravidelných kulturních akcí. Finance na rekonstrukci se město snaží získat také z dotací. Z rozpočtu Středočeského kraje žádá půl milionu korun. Rekonstrukci plánuje radnice rozdělit do několika etap. V té první by se ještě letos měly zrekonstruovat původní herecké šatny a postavit nová dřevěná přístavba s hygienickým zázemím. V dalších letech město plánuje opravy toalet i bufetu.

Záštitu nad jubilejní 100. sezonou převzal středočeský hejtman Miloš Petera i ministr kultury ČR Daniel Herman.

Zdroj: Tisková zpráva

Lesni_divadlo_logo