Královský průvod vyrazí na Karlštejn po třinácté

Foto: Roman Albrecht

Tradiční Královský průvod projde naším krajem o víkendu 1. a 2. června. Třináctý ročník znovu pořádá město Dobřichovice pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje.

Císař Karel IV. se svou chotí královnou Alžbětou Pomořanskou, s rytíři, jezdci a dalšími příslušníky královského dvora vyjede v sobotu 1. června z Radotína. Poté přes Černošice a Mokropsy dorazí do Dobřichovic, kde přenocuje. V neděli 2. června se z Dobřichovic vydá přes Lety, Řevnice, Zadní a Hlásnou Třebaň na Karlštejn, kde v kapli sv. Kříže společně s poselstvem vévody Štěpána II. slavnostně uloží korunovační klenoty.

Ve všech obcích chystají uvítání císaře a pestrý program. V Černošicích je součástí dětský den a vinný košt, v Dobřichovicích zase během celého odpoledne středověký den, který zahrnuje i večerní představení muzikálu Noc na Karlštejně. V Letech připravují dětský den s hasiči, v Srbsku soutěž kotlíkové ragú a v Karlštejně festival v ulicích. Vše o Královském průvodu najdete na webu PruvodKarlaIV.cz a na webech jednotlivých obcí.

(lh)