Kraj rozšiřuje akci ke vstupence druhá zdarma

Zámek Mníšek pod Brdy. Foto: Zamek-mnisek.cz

Již druhým rokem budou moci lidé, kteří navštíví vybrané objekty ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ), dostat volnou vstupenku do objektů ve Středočeském kraji.

Smlouvu o takovéto spolupráci a vzájemné propagaci schválili po loňské premiéře středočeští radní. Loni projekt fungoval od září do prosince a to tak, že ke každé vstupence do vybraného objektu ve správě NPÚ zakoupené do 13 hodin daného dne získal návštěvník volnou vstupenku do nějakého dalšího objektu příspěvkových organizací kraje.

K loňským pěti místům letos přibydou další tři. Návštěvníci státního zámku Hořovice dostanou volnou vstupenku do Muzea Hořovicka. Ten, kdo se vydá na hrad Krakovec, získá lístek do Památníku Joachima Barranda ve Skryjích. K souhradí Točník a Žebrák je za Středočeský kraj vybráno Muzeum Českého krasu v Žebráku a ke Klášteru Sázava dostanou lidé volnou vstupenku do Muzea Podblanicka.

Pátým párem objektů je státní zámek Březnice na Příbramsku s volnou vstupenku do Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Na zámku Mnichovo Hradiště dostanete volnou vstupenku do krajského Muzea Mladoboleslavska a návštěvníci státního zámku Mníšek pod Brdy volnou vstupenku do Památníku Karla Čapka. V případě návštěvy státního zámku Veltrusy to bude vstupenka do Památníku národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech.

(pan)