Kraj odměnil obce, které třídily nejlépe

Foto: KÚSK

Na slavnostním večeru v prostorách pražské galerie kavárny Mánes se veřejně odtajnily výsledky 14. ročníku soutěže obcí Středočeského kraje „My třídíme nejlépe“.

V kategorii obcí do 499 obyvatel zvítězila obec Samopše, na druhé příčce skončilo Třebsko a třetí místo patří obci Petrovice II Třebsko. Mezi obcemi od 500 do 1 999 obyvatel zvítězily Sýkořice, před stříbrnými Čisovicemi a bronzovými Lety. Ve skupině obcí nad 10 000 obyvatel nejlépe třídili obyvatelé Berouna, druhá příčka patří Mělníku a třetí místo obsadilo město Říčany.

Oceněna byla i obec, která se v třídění odpadů meziročně výrazně zlepšila. Velký “skok” v množství vytříděného odpadu vynesl titul Skokan roku Středočeského kraje městu Nový Knín.

Do letošního ročníku soutěže se zapojili obyvatelé již 1 137 středočeských měst a obcí. Zásadním kritériem pro hodnocení obcí a měst byla celková výtěžnost ve všech základních komoditách, tedy plastu, papíru, sklu a kovech. Plusové body pak obce získávaly za sběr nápojových kartonů a za hustotu sběrné sítě (čili kolik obyvatel obce nebo města má k dispozici 1 průměrné kontejnerové hnízdo).

(red)