Zloději kradou z domů i pozemků. Zabezpečte si věci i na vlastním, radí policie

BEROUNSKO – Další případy ukradených věcí z domů či soukromých pozemků řeší policisté na Berounsku. Zlodějům často nahrává i to, že lidé nemají věci na svých pozemcích zabezpečené, a to jak domy samotné, tak i kůlny, garáže či auta. “Policisté upozorňují obyvatele, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit i svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti,” doporučila policejní mluvčí Michaela Nováková.
Jeden z posledních případů vniknutí zloděje na soukromý pozemek je ze Zdic. Neznámý pachatel vnikl na zčásti oplocený neuzamčený pozemek neobývaného rekonstruovaného domu v ulici Československé armády ve Zdicích. Následně vstoupil do neuzamčeného prostoru kotelny odkud odřízl přívodový kabel od elektrického kotle, který poté odcizil. Pachatel tak způsobil majitelce škodu ze pětadvacet tisíc korun.
Na částečně oplocený pozemek rodinného domu v ulici Ke Kodě v obci Srbsko vnikl také dosud neznámý pachatel. Za domem vešel do neuzamčeného přístavku, který prohledal a odcizil odtud elektrokolo v černé barvě a hodnotě pětatřicet tisíc korun. Dále odcizil benzinovou motorovou pilu a elektrickou vrtačku. Tímto svým protiprávním jednáním způsobil pachatel celkovou škodu vyšší než čtyřicet tisíc korun.
Berounští policisté nyní prošetřují krádež, ke které došlo ve společném dvoře bytového domu v Berouně – Závodí v Lidické ulici. Kdosi tam nezjištěným způsobem vnikl na dvůr domu, kde vypáčil petlici u dřevěného domku, který slouží jako dílna, a odcizil dvě úhlové brusky a kotoučovou pilu. Škoda byla vyčíslena více než sedm tisíc korun.
Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků událostí, kteří mohli spatřit podezřelou osobu nebo podezřelé vozidlo. Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.