Zloději ukradli traktor i kolo, policisté hledají svědky

BEROUNSKO – Policisté se zabývají hned dvěma krádežemi, ke kterým došlo v těchto dnech, a hledají svědky, kteří by pomohli dopadnout zloděje. 

Policisté Obvodního oddělení Hořovice prošetřují krádež, která se stala v noci z pátku na sobotu, konkrétně v  době od 20 hodin dne 23. dubna do 7 hodin dne 24. dubna 2021. Neznámý pachatel překonal oplocení u rodinného domu v Potoční ulici v obci Hořovice a následně se volně pohyboval po pozemku. Když zjistil, že v zámku dveří u garáže se nachází klíč, odemkl si objekt, který prohledal a poté z garáže odcizil pánské jízdní kolo značky Merida hodnotě 12 tisíc korun. Dále v garáži poškodil přední světlo u dalšího zaparkovaného elektrokola. Škoda byla vyčíslena na 13 tisíc korun.

Na policisty Obvodního oddělení Beroun se obrátil v neděli 25. dubna pětačtyřicetiletý muž z Prahy, aby oznámil, že mu byl odcizen malotraktor model TZ4K14 v hodnotě 50 tisíc korun a příslušenství k němu za 10 tisíc. Stroj se nacházel na volně přístupném pozemku v katastru obce Liteň a ke krádeži došlo v době od 10 hodin dne  20. ledna do 9.30 hodin dne 25. dubna 2021.

Oba skutky jsou prošetřované jako přečiny krádeže a pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří spatřili v katastru obce v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení Beroun nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 872 700. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.