Pedagogové si fotili botanický skvost včelník rakouský

BEROUNSKO – Čtyřiadvacet učitelů z Berounska se na Den dětí zúčastnilo jedinečné exkurze do Českého krasu na návrší Zlatého koně a část místní naučné stezky. Akce se konala v rámci Místního akčního plánu vzdělávání pod vedením autora publikace Regionální vlastivěda Emila Šnaidaufa.

Putování navázalo na loňské výpravy do okolí Berouna a představilo tak pedagogům další trasu navržených exkurzí pro školáky. „Učitelé měli možnost na Zlatém koni vidět řadu druhů vzácných rostlin skalních stepí a teplomilných trávníků. Mnozí si tu vyfotili kvetoucí botanický skvost včelník rakouský,“ komentoval exkurzi průvodce Emil Šnaidauf. Doplnil, že tato rostlina se mimo Český kras vyskytuje v Česku už jen na jediném místě, a to na jedné lokalitě na jižní Moravě.

Na samém vrcholu Zlatého koně kromě krásného výhledu do krajiny mohli učitelé pozorovat i chráněného otakárka fenyklového, v Houbově lomu si sebrali zkamenělinu z pravěkého korálového útesu a dozvěděli se o objevu Koněpruských jeskyní. Učitelé se seznámili i s některými praktickými činnostmi, které mohou provádět s žáky v terénu.

(pan)