Opilí cyklisté na Berounsku nejsou výjimkou, ukázala kontrola

BEROUNSKO – Rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci připravili berounští dopravní policisté ve spolupráci s Městskou policií Beroun. Vyrazili do terénu ze soboty 21. srpna 2021 na neděli 22. srpna 2021 v době od 17 do 2 hodin. Hlídky se zaměřily na kontrolu cyklistů – zda i tito účastníci silničního provozu dodržují zákony a dbají pravidel BESIPu.

Hlídky byly na několika stanovištích, jak na území města, tak na přilehlých cyklostezkách. “Setkat s policisty jste se mohli například na cyklostezce Hýskov – Beroun, na stezkách přímo v městě Berouně a na Husově náměstí. Policisté kontrolovali požití alkoholických nápojů před jízdou a jejich pozornosti neunikl ani technický stav jízdního kola. Samozřejmě se hlídky se zaměřily na kontrolu dodržování dopravního značení, které mnohým cyklistům dělá problém. Především zákazové a příkazové značky mnohým uživatelům bicyklů nic neříkají. I cyklisté musí bezpodmínečně dodržovat zákon o provozu na pozemních komunikacích,” uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Celkem policisté se strážníky zkontrolovali několik desítek cyklistů a odhalili patnáct cyklistů pod vlivem alkoholu. Nevyšší naměřené hodnota u kontrolovaného byla ve výši 1,96 promile. Tři osoby nadýchaly jedno promile a dva účastníci silničního provozu jedoucí na bicyklu odmítli test na alkohol. Drobné prohřešky řešili jen domluvou. Vzhledem k tomu, že cyklistika se regionu stala velice oblíbenou, budeme i nadále pokračovat v obdobných preventivních akcích.