Berounsko získalo z kraje dotaci

Ilustrační foto: archiv

Organizace, které se starají o rozvoj cestovního ruchu ve středních Čechách, dostanou od Středočeského kraje dotace v celkové výši bezmála 1,5 milionu korun.

V našem regionu byla úspěšná nově založená destinační agentura Berounsko. Na zahájení marketingových aktivit se jí podařilo získat 300 tisíc korun, což byla druhá nejvyšší přidělená suma.

Z Programu na podporu rozvoje destinačních managementů (DMO) Středočeského kraje pro rok 2019 dostalo neinvestiční dotace celkem šest subjektů. „Žadatelem o dotaci ze zmíněného Programu mohly být všechny lokální a oblastní organizace destinačního managementu působící na území Středočeského kraje. Peníze jsou určeny především na marketingové aktivity v oblasti cestovního ruchu,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

Kromě berounského spolku uspělo i Sdružení Český ráj, Kraj blanických rytířů, Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko, Turistická oblast Mělnicko – Kokořínsko, a obecně prospěšná společnost Toulava.

(pan)